آیا روزمان نو شد؟

نوروز 1391 با همه فر و شکوهش آمد و گذشت، مثل همه روزهای
دیگه.  بیشتر آدم هایی که نوروز رو جشن می گیرن در اون اوقات آرزوهای خودشون رو اعلام کردن. گمانم یکی از اون آرزوها تحولی در درون و برون زندگی شون بود. اینکه همه چیز به از گذشته باشه.

اما این بهسازی چطور ممکنه وقتی که ما همچنان از الگوهای قبلی پیروی می کنیم. این هم روشنه تا زمانی که خودمون تصمیم نگیریم الگوی قبلی پاره نمی شه و همچنان از روی همون الگو لباس بر تن زندگی می دوزیم.

قرار نیست که بگیم همه الگو ها نا مناسب هستن اما همون طور که فصل
عوض می شه ، شیوه زندگی و لباس پوشیدن و بسیاری از رفتارهای دیگه تغییر می کنن و این ساده ترین تغییری است که پیش می آد ولی شاید بهش توجهی نداریم چون تبدیل به یک عادت شدن.

قصدم غر زدن نیست چون نه تنها مشکلی رو حل نمی کنه بلکه کم کم دیگه
شنیده هم نمی شه. هدفم از این گلایه ها اینه که بی توجه به تغییرات اطرافمون باشیم. اگر مایلیم برای روزهای نو در زندگی ، پس باید به استقبال این رویداد های جدید برای نو کردن آینده ای که در پیش هست، برویم.

با این موضوع که هر کس نگرش خودش رو داره، کاملا موافقم. اما
هنگامی که تصمیم به یک حرکت گروهی می گیریم احترام به نگرش و حضور دیگری و دیگران هم بسیار مهمه. اگر امکان فعالیتی گروهی رو نداریم، بهتره که همون اول این رو با خودمون صادقانه حلش کنیم و به دیگران هم اطلاع بدیم. شاید هم که با درخواست کمک برای تمرین این ها بتونیم این فرصت رو برای خودمون به وجود بیاریم.

اولین قدم هم اینه که بپرسیم از خودمون که: دلیل من برای این کار
چیه؟

اگر تونستیم منصفانه خودمون رو قانع کنیم حتما دیگری و دیگران رو
هم می تونیم قانع کنیم. گرچه هریک از ما معتقدیم، بهترین هستیم و بهترین تربیت و فرهنگ و نگرش رو داریم. اما نمی دونم چرا این بهترین ها، هیچ گاه نمی تونن با هم کنار بیان در هر شکلی از رابطه که باشن!

حالا هم دیر نشده تازه یک ماه از نوروز گذشته. این یک ماه رو یک
بازبینی کنیم و ببینیم برای این تحولی که آرزوش رو کردیم چه گام هایی برداشتیم؟

بقیه جزییات رو هم بنا به شرایط خودمون بررسی کنیم. این خیلی بهتر
از اینه که سری بچرخونیم و ببینیم دوباره تقویم به آخر رسید و بسیاری از هدف ها نادیده گرفته شدن و بسیاری از فرصت هایی که می شد بهترین استفاده رو ازشون کرد از دست رفتن و همه اینها اسمشون عمر ماست که دیگه بر نمی گرده.

 

/ 2 نظر / 14 بازدید
محمد

در زمین عشقی نیست كه زمینت نزند . آسمان را دریاب آگهی رایگان http://www.9rang.com